تهران ، نارمک میدان هلال احمر
خیابان گلستان کوچه نوبری
هاستینگ : 01135331143
طراحی وب : 09101702060
info@daryaserver.ir
support@daryaserver.ir

Blog


درود خدمت کاربران عزیز،

تغییرات صورت گرفته به شرح زیر می باشد:

تغییر درگاه پرداخت آنلاین – در گاه جدید با نام شرکت آرکانت می باشد.

کاهش هزینه تمدید سرویس ها – تغییر میزان مالیات در نظر گرفته که البته این مالیات صرفا به دلیل بالا رفتن قیمت ارز می باشد – از 40 درصد به میزان 22 درصد کاهش داده شد.

آپدیت سرویس های آلمان دیتا سنتر هزتنر و آپگرید بک بون سرور او وی اچ به میزان 10 گیگا

 

به امید آن که از سرویس دهی راضی باشید.
با احترام
دریا سرور

 


پروژه متن باز اندروید چیست

[ad_1]

اندروید یک سیستم‌عامل متن باز و رایگان است. امکان دانلود پروژه‌ی متن باز اندروید (Android Open Source Project) یا به‌اختصار AOSP برای همه وجود دارد و در واقع می‌توان از قدرت این پروژه برای ساخت هر محصولی بهره گرفت. اما مسلما کاربرد این پروژه فقط به سیستم‌عامل نصب‌شده در گوشی‌ هوشمند یا تبلت شما خلاصه نمی‌شود.

اندروید در واقع خود یک چهارچوب برای ساخت محصولات دیگر است. در دل اندروید چیزی بیش از یک پلتفرم وجود ندارد که می‌توان از آن برای اجرای اپلیکیشن‌ و ارتباط بین سخت‌افزار و نرم‌افزار بهره گرفت. ما اندروید را بیشتر به‌عنوان سیستم‌عاملی برای موبایل‌، تبلت‌ و حتی ساعت‌ هوشمند و تلویزیون‌ تصویر می‌کنیم؛ اما اینکه از اندروید برای اجرای دستورات مختلف در ابزارهای یادشده استفاده کنیم، فقط بخشی از این پلتفرم را شامل می‌شود. البته مشخصات این بخش یکی از مهم‌ترین اجزای اندروید است.

پروژه متن باز اندروید

داشتن کتابخانه‌های کد فراوان که هرکسی بتواند از آن‌ها استفاده کند، بسیار خوب به نظر می‌رسد. اینکه افراد بتوانند از اپلیکیشن‌های مشابهی استفاده کنند، وضعیت را باز هم بهتر کرده است و در واقع با داشتن یک دستگاه اندروید می‌توان به طیف وسیعی از اپلیکیشن‌های مخصوص آن بهره گرفت که یکی از بهترین ویژگی‌های پلتفرم یادشده است. برای شرکت‌های مختلف نیز ساختن دستگاه‌هایی بر پایه‌ی اندروید بهتر است؛ چراکه در این شرایط این شرکت‌ها نیازی ندارند که روی پلتفرم اپلیکیشن مخصوص به خود کار کنند. علاوه بر این شرایط برای گوگل هم عالی است؛ زیرا هر چه تعداد دستگاه‌های بیشتری به اینترنت متصل باشند، تعداد کاربرانی که از سرویس‌های این کمپانی استفاده می‌کنند هم افزایش خواهد یافت.

مزایای یادشده برای گوگل در واقع دلیل اصلی متن باز بودن سیستم‌عامل اندروید است. گوگل همیشه اعتقاد داشته که همه‌ی انسان‌ها باید به شبکه‌ی اینترنت دسترسی داشته باشند. البته با وجود دلایل خوبی که برای متن‌باز بودن پروژه‌ی اندروید بیان شد، دلیل اصلی گوگل به‌عنوان شرکتی که توسعه‌ی این پلتفرم را هدف قرار داده، این است که اینترنت باعث درآمدزایی این کمپانی می‌شود. تمام شرکت‌ها به‌منظور کسب درآمد بیشتر به فعالیت خود ادامه‌ می‌دهند؛ اما گوگل با پروژه‌ی متن‌باز اندروید راه جدیدی برای کسب درآمد از محصولات متنوع و بعضا گران‌قیمت اندروید پیدا کرده است.

پروژه متن باز اندروید

به همین دلیل است که گوگل کد منبع اندروید را همواره باز گذاشته است. متن‌باز بودن این پروژه دقیقا یعنی همان طرز فکری که نسبت به چنین پروژه‌ای دارید. این ویژگی باعث می‌شود کدها همیشه شفاف باشند و هم‌زمان به‌روز و برای همه‌ی کاربران در دسترس باشند. متن‌باز بودن اندروید باعث می‌شود افرادی به‌صورت تمام‌وقت در حال ارتقاء کدهای این پلتفرم و اضافه کردن امکانات جدید به آن باشند. هم‌اکنون همه می‌توانند به‌طور آزادانه و تحت لایسنس‌های قانونی، تغییرات مورد نظر خود را روی کدهای اندروید اعمال کنند و آن‌طور که تمایل دارند، آن را سفارشی‌سازی کنند. سامسونگ مجاز شده است تا هر نوع تغییری که می‌خواهد در پروژه‌ی متن‌باز اندروید ایجاد کند. بنابراین همه‌ی افرادی که در جهان زندگی می‌کنند، می‌توانند از کدهای این پروژه به همین روش استفاده کنند. اگر ما کار متفاوتی روی این پلتفرم انجام دهیم، می‌توانیم تغییرات اعمال‌شده‌ را برای ارائه‌ی محصولاتی بهتر به سایرین نگه داریم.

اما گوشی‌های هوشمند و همه‌ی گجت‌هایی که ما امروزه خریداری می‌کنیم، پروژه‌ی متن‌باز اندروید را اجرا نمی‌کنند. در نتیجه‌ی متن‌باز بودن اندروید، کمپانی‌ها و حتی برخی توسعه‌دهندگان از این پلتفرم برای ساخت سیستم‌عامل سفارشی‌شده و منحصربه‌فرد مخصوص به خود استفاده می‌کنند. این کار با تغییر کدهای موجود، اضافه کردن کدهای جدید و حتی اضافه کردن قابلیت‌ها و اپلیکیشن‌هایی جدیدی انجام می‌شود که به‌صورت پیش‌فرض در پروژه‌ی متن‌باز اندروید وجود ندارند. کمپانی‌های مختلف از جمله خود گوگل که گجت‌های مبتنی بر اندروید تولید می‌کنند، همگی تغییراتی در پروژه‌ی متن‌باز اندروید اعمال کرده‌اند. البته حتی با وجود این شرایط، گوگل باز هم قوانین مخصوصی برای استفاده از سرویس‌ها و اپلیکیشن‌های محبوب خود در اندروید وضع کرده است تا بدین طریق اندروید همچنان برای اهالی مانتین‌ویو یک کارخانه‌ی پول‌سازی باقی بماند.

فرآیند یادشده در واقع یک چرخه است. گوگل اندروید را در اختیار همه قرار داده و به‌نوعی آن را به همه هدیه کرده است. ممکن است یک کمپانی از این پروژه به‌عنوان سیستم‌عامل موبایل‌های خود بهره بگیرد و مشتریان نیز با خرید گجت‌های اندروید می‌توانند به‌طور رایگان از سرویس‌های بسیار خوب فروشگاه گوگل‌پلی، سرویس جیمیل، گوگل‌فوتوز و بسیاری دیگر از اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های اندروید بهره ببرند و همین مشخصه باعث شده است اندروید یک پلتفرم بسیار عالی محسوب شود. کمپانی‌های تولیدکننده‌ی گوشی‌ هوشمند اندروید می‌توانند اپلیکیشن‌های گوگل را به‌صورت پیش‌فرض روی محصولات خود ارائه دهند و علاوه بر این، امکان استفاده از تمام اپلیکیشن‌های موجود در گوگل‌پلی به‌طور هم‌زمان وجود دارد. تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند از جمله سامسونگ با استفاده از اندروید در زمان و هزینه‌های خود به میزان قابل توجهی صرفه‌جویی می‌کنند؛ چراکه دیگر نیازی به توسعه‌ی پلتفرم مخصوص به خود ندارند. کاربران با خرید محصولات اندروید می‌توانند به بیش از یک میلیون اپلیکیشن‌ این پلتفرم دسترسی داشته باشند. به‌طور هم‌زمان با این وضعیت تعداد کاربرانی که از سرویس‌های گوگل استفاده می‌کنند نیز افزایش خواهد یافت. از سوی دیگر بخش عمده‌ای از درآمد این شرکت با افزایش کاربران از راه نمایش تبلیغات است. گوگل در واقع با رایگان ارائه دادن اندروید برای تمام کاربران، به‌نوعی در این حوزه سرمایه‌گذاری کرده است و با افزایش تعداد کاربران، هزینه‌های خود را جبران می‌کند.

اگر استفاده از اندروید رایگان نبود، حالا چنین شرایطی مطلوبی برای این سیستم‌عامل ایجاد نشده بود. بنابراین سرمایه و زمانی که گوگل برای توسعه‌ی اندروید صرف می‌کند، در اصل یکی از کسب‌وکارهای بزرگ و اصلی این شرکت است. در نهایت باید گفت پروژه‌ی رایگان اندروید برای همه‌ی افرادی که با آن ارتباط دارند و از آن استفاده می‌کنند و نیز برای کمپانی گوگل که توسعه‌دهنده‌ی این پلتفرم به شمار می‌رود، مفید و سودآور است.

نظر شما در این مورد چیست؟

[ad_2]

منبع


نظرسنجی: آینده ویندوز موبایل و مایکروسافت در دنیای موبایل چگونه خواهد بود؟

[ad_1]

پس از انقلاب گوشی‌های هوشمند و استقبال گسترده از محصولاتی نظیر آیفون اپل و پلتفرم اندروید گوگل، مایکروسافت تصمیم گرفت پلتفرم خود را برای گوشی‌های هوشمند توسعه دهد. هرچند ردموندی‌ها در حوزه‌ی پی‌سی جایگاه دست‌نیافتنی داشته و دارند؛ اما عدم توجه به نیازهای کاربران در گوشی‌های هوشمند که از مشخصاتی نظیر نمایشگر کوچک بهره می‌برند، باعث شد ویندوز در گوشی‌های هوشمند چندان کاربرپسند نباشد؛ چرا که مایکروسافت سنت طراحی رابط کاربری در پی‌سی را نیز در برای نمایشگر‌های کوچک حفظ کرده بود، حال آنکه آی‌ او اس و اندروید نگرش بهتری در پیش گرفتند.

مایکروسافت بعدها برای بهبود وضعیت، تصمیم به همکاری با نوکیا گرفت و سپس این کمپانی فنلاندی را نیز تصاحب کرد تا بتواند با ویندوز فون و بعدها و ویندوز ۱۰ موبایل جایگاهی کسب کند، اما دیگر دیر شده بود؛ چرا که اندروید و آی او اس بازار را با محصولات خود تا مرز اشباع پیش برده بودند.

پس از تغییرات در هرم مدیریتی مایکروسافت و تکیه زدن مدیری جوان چون ساتیا نادلا بر مسند قدرت، سیاست‌های این کمپانی نیز در قبال گوشی‌های هوشمند تغییر کرد. مایکروسافت رویکرد مهربانانه‌تری در قبال اندروید و آی او اس در پیش گرفت و سعی کرد با گسترش دامنه‌ی سرویس‌هایش به این دو پلتفرم، حضور خود در دنیای گوشی‌های هوشمند را به نوع دیگری افزایش دهد. ردموندی‌ها در پایان سال ۲۰۱۶، امتیاز استفاده از برند نوکیا را نیز واگذار کردند تا سیاست این کمپانی در قبال گوشی‌های هوشمند در کنار عدم عرضه‌ی محصولی جدید بیش از پیش در هاله‌ای از ابهام باشد.

در یک سال اخیر همواره شاهد انتشار شایعات جسته و گریخته‌ای در مورد سرفیس فون بودیم؛ اما هنوز خبری از این گوشی هوشمند که بنا بر شنیده‌ها با در نظر گرفتن کاربران اینترپرایز راهی بازار خواهد شد، نیست.

در نظرسنجی این هفته، نظر شما همراهان همیشگی زومیت را در مورد آینده‌ی ویندوز ۱۰ موبایل و مایکروسافت در حوزه‌ی گوشی‌ هوشمند مورد سؤال قرار داده‌ایم.

[ad_2]

منبع


گیر اس 3 روت می‌شود؛ احتمال اجرای اندروید ور روی ساعت هوشمند سامسونگ

[ad_1]

یکی از عناوین در XDA به‌روزرسانی شده که اطلاعات جدیدی در رابطه با امکان نصب و استفاده از اندروید ور و TWRP (ابزار ریکاوری سفارشی برای اندروید) روی گیر اس ۳ به همراه فرم‌ور به‌روز شده ارائه کرده است.

توسعه‌دهنده‌ی مورد نظر اطلاعات خود را با فایل‌هایی همراه کرده است که نشان از اجرای این فرم‌ور روی اکسینوس ۷۲۷۰ دارند. این پردازنده در ساعت هوشمند گیر اس ۳ مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از فرم‌ور مورد نظر می‌توان دسترسی کامل خواندن/نوشتن روی گیر اس ۳ داشت که از این‌رو راه برای فلش کردن این ساعت هوشمند و نصب هرگونه نرم‌افزار توسعه‌یافته برای گیر اس ۳ هموار می‌شود.

هدف اصلی از فلش کردن و ایجاد امکان جدید، قابلیت نصب اندروید ور روی گیر اس ۳ است. در حال حاضر توسعه‌دهندگان در حال کار روی این پروژه هستند و این موضوع هنوز مراحل اولیه را طی می‌کند. هنوز راه درازی تا رسیدن به مقصد نهایی و حتی تست این قابلیت باقی است.

باید دید که در صورت نهایی شدن این قابلیت، آیا کاربران به سمت استفاده از اندروید ور در ساعت هوشمند خود خواهند رفت یا خیر؟ گیر اس ۳ سامسونگ در کنار گوشی‌های هوشمند این کمپانی قابلیت‌های کاربردی زیادیدر اختیار کاربران قرار می‌دهد، حال آنکه سرویس‌های بسیار خوب گوگل در قالب سیستم عامل اندروید ور نیز قابل چشم‌پوشی نیست. هر دو پلتفرم نقاط قوت و ضعف مخصوص به خود را دارا هستند.

نظر شما در این خصوص چیست؟

[ad_2]

منبع


[ad_1]

به‌روزرسانی Creators ویندوز ۱۰ به‌زودی منتشر خواهد شد و ظاهرا مایکروسافت تصمیم گرفته است این به‌روزرسانی را تنها برای دسته‌ای محدود از دستگاه‌های جدید منتشر کند.

دستگاه‌های قدیمی لومیا دیگر به‌روزرسانی‌های جدید ویندوز ۱۰ را دریافت نخواهد کرد و تنها وصله‌های امنیتی و تخصصی را دریافت خواهند کرد. گوشی‌های لومیا همچون 930، 1520 و 830 که ۲ سال از عمرشان می‌گذرد، از مدت پشتیبانی نرم‌افزاری خارج شده‌اند.

البته به‌روزرسانی Creators ویندوز ۱۰ قابلیت‌های زیادی به موبایل‌هایی که آن را دریافت خواهند کرد، اضافه نمی‌کند و تنها بهبود‌هایی در مرورگر اج، پشتیبانی از e-Book و آیکون جدید به اشتراک گذاری برای دستگاه‌های ویندوز موبایل منتشر خواهد شد.

به گفته‌ی مری جو فولی، سخنگوی مایکروسافت، برخی دستگاه‌ها به علت ناسازگاری سخت‌افزاری ممکن است نتوانند این بروزرسانی را دریافت کنند.

لیست کامل محصولاتی که به‌روزرسانی Creators ویندوز ۱۰ را دریافت خواهند کرد:

 • Alcatel IDOL 4S
 • Alcatel OneTouch Fierce XL
 • HP Elite x3
 • Lenovo Softbank 503LV
 • MCJ Madosma Q601
 • Microsoft Lumia 550
 • Microsoft Lumia 640/640XL
 • Microsoft Lumia 650
 • Microsoft Lumia 950/950 XL
 • Trinity NuAns Neo
 • VAIO VPB051 Vaio Phone Biz

نظر شما درباره اقدام مایکروسافت برای منتشر نکردن به‌روزرسانی creators برای دستگاه‌های لومیا قدیمی چیست؟

[ad_2]

منبع


[ad_1]

به نظر می‌رسد اندروید نوقا نتوانسته است ۶ ماه پس از عرضه به پلتفرم عمده موبایل گوگل تبدیل شود. اندروید لالی‌پاپ در حال حاضر بیشترین سهم بازار را دارد.

بر اساس داده‌هایی که گوگل در هفت روز منتهی به ۳ آوریل جمع‌آوری کرده، سهم بازار اندروید نوقا به ۴.۹ درصد می‌رسد. اندروید نان زنجبیلی و بستنی حصیری با ۰.۹ درصد سهم بازار کمترین سهم را داشته‌اند. حتی اندروید جلی‌بین که بیش از پنج سال پیش عرضه شد، ۱۰.۱ درصد سهم بازار دارد. اندروید کیت‌کت و مارشملو به ترتیب ۲۰ و ۳۱.۲ درصد بازار را تصاحب کرده‌اند.

همانطور که قبلا گفته شد، اندروید لالی‌پاپ با ۳۲ درصد سهم بازار، رتبه اول را در اختیار دارد. گرچه سهم اندروید نوقا رو به افزایش است، اما رشد سهم آن کمتر از چیزی است که انتظار می‌رود. به عنوان مثال، شمار دستگاه‌هایی که از اندروید نوقا استفاده می‌کنند، تنها ۲.۱ درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافته است. در نمودارهای زیر می‌توانید اطلاعات بیشتری از سهم بازار نسخه‌های مختلف اندروید بیابید.

اندروید

[ad_2]

منبع


[ad_1]

حدودا یک هفته قبل به‌روزرسانی آی‌اواس ۱۰.۳ منتشر شد که در آن مواردی از جمله فایل سیستم جدید اپل، قابلیت یافتن ایرپاد و چند مورد دیگر اضافه شده است. حال اپل مجددا یک آپدیت جزئی با شماره‌ نسخه‌ی ۱۰.۳.۱ منتشر کرده که در آن یک سری از باگ‌هایی که در نسخه‌ی ۱۰.۳ آی‌اواس وجود داشت، رفع شده است.

هم‌اکنون سیستم‌عامل آی‌اواس ۱۰.۳.۱ به صورت OTA در دسترس قرار دارد و تمامی کاربرانی که از سیستم‌عامل آی‌اواس ۱۰ استفاده می‌کنند، می‌توانند این به‌روزرسانی را دریافت کنند. علاوه بر این، امکان دانلود آپدیت یادشده از طریق آيتیونز فراهم شده است.

ios 10.3.1

با توجه به جزئیاتی که اپل در مورد آی‌اواس ۱۰.۳.۱ منتشر کرده، این آپدیت برای بهبود امنیت آيفون، یا آیپد شما در نظر گرفته شده است و با نصب آن برخی از آسیپ‌پذیری‌های مربوط به وای‌فای رفع خواهد شد. البته این شرکت در مورد این باگ‌های رفع شده جزئیات کامل را بیان نکرده است و به همین دلیل امکان دارد چند باگ کوچک دیگر هم با این آپدیت رفع شده باشند.

اگر شما هم یکی از دارندگان آیفون و آیپد هستید، می‌توانید این آپدیت جدید را همین حالا از طریق بخش تنظیمات و مراجعه به بخش به‌روزرسانی سیستم‌عامل، دریافت کنید. البته با توجه به اینکه آی‌اواس ۱۰.۳.۱ یک آپدیت بسیار جزئی است، احتمالا هیچ تغییر خاصی پس از نصب‌ آن احساس نخواهید کرد و به همین دلیل شاید نصب این نسخه چندان ضروری به‌ نظر نرسد.

در هر حال اگر امنیت وای‌فای برای شما اهمیت زیادی دارد، پیشنهاد می‌کنیم نسخه‌ی ۱۰.۳.۱ آی‌اواس را روی آی‌دیوایس خود نصب کنید.

نظر شما در این مورد چیست؟

[ad_2]

منبع


[ad_1]

رابط کاربری اوبونتو در سال ۲۰۱۱ به یونیتی، میزکار اختصاصی این شرکت تغییر کرد و حالا، در روز‌های نزدیک به انتشار نسخه‌ی هشتم از این میزکار که توانایی پوشش هر نوع محصولی را دارد، این شرکت اعلام کرده که قرار است میزکار پیش‌فرض این سیستم عامل در نسخه‌ی آینده، گنوم باشد.

شاتلورث در بیانیه‌ای درباره این حرکت ناگهانی اوبونتو چنین گفته است:

سال مالی جدید را پیش‌ رو داریم و بنابراین باید منابع خود را مجددا ارزیابی کنیم. من این متن را می‌نویسم تا به شما اطلاع دهم ما درحال خاتمه دادن به سرمایه‌گذاری خود روی یونیتی ۸، گوشی‌ و همگرایی پوسته‌ای سیستم عامل هستیم. ما میزکار اوبونتو در نسخه با پشتیبانی بلندمدت ۱۸.۰۴ را به گنوم بازمی‌گردانیم.

کنونیکال به جای آن، تمرکز خود را بر حوزه‌‌هایی از کسب و کار قرار می‌دهد که منطق مالی بیشتری دارند. از جمله‌ی این زمینه‌ها می‌توان به سرویس‌های ابری و اینترنت اشیاء اشاره کرد. تمرکز اصلی اوبونتو نیز بر نسخه‌های دسکتاپ، سرور و محصولات ابری خود مانند OpenStack ،Kubernetes ،BootStack و محصولات اینترنت اشیاء مانند snaps و Ubuntu Core خواهد بود.

زمانی که کنونیکال یونیتی را به اوبونتو آورد نقد‌های بسیاری شنید و تا زمانی که ظاهر سیستم‌عامل بهتر نشد، همچنان از بازگرداندن بسیاری از کاربران خود عاجز بود. حالا که دوباره کنونیکال رویکرد جدیدی برای میزکار اوبونتو در پیش گرفته است، باز هم باید شاهد واکنش شدید کاربران به این تصمیم باشیم.

[ad_2]

منبع


[ad_1]

مایکروسافت جدیدترین به‌روزرسانی نرم‌افزاری خود را برای سیستم عامل ویندوز ۱۰ منتشر کرده است و در ادامه شیوه‌ی دریافت این به‌روزرسانی را برای شما بیشتر توضیح خواهیم داد. با زومیت همراه باشید.

استفاده از دستیار به‌روزرسانی مایکروسافت

به‌عنوان بخش جدیدی از به‌روزرسانی Creators، مایکروسافت ابزار تازه‌ای برای کمک به به‌روزرسانی سریع‌تر دستگاه‌های ویندوزی منتشر کرده است. با کمک این دستیار می‌توانید به‌صورت دستی به‌روزرسانی Creators را نصب کنید؛ حتی در صورتی که مایکروسافت آن را برای سیستم شما هنوز ارسال نکرده باشد. مایکروسافت در پست وبلاگی خود توضیح داده که این ابزار برای کاربران پیشرفته‌ای است که از لایسنس رسمی یا نسخه اصلی «Genuine» ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنند.

در ابتدا ابزار دستیار به‌روزرسان مایکروسافت را از وب‌سایت این شرکت دانلود و اجرا کنید. پس از اجرای این برنامه به شما گفته می‌شود که سیستم عامل دستگاه شما به آخرین نسخه از ویندوز ۱۰ مجهز نیست. البته اگر با شماره ساخت‌های ویندوز ۱۰ آشنا نباشید، ممکن است در این مرحله با ابهام در مورد نسخه‌ی فعلی سیستم عامل خود مواجه شوید. اگر در حال استفاده از نسخه‌ی Anniversary ویندوز ۱۰ هستید، این ابزار «نسخه‌ی ۱۴۳۹۳» را نشان می‌دهد. در هر صورت ابزار به‌روزرسان جدید مایکروسافت به شما پیشنهاد می‌کند سیستم عامل خود را به نسخه‌ی «۱۵۰۶۳» به‌روزرسانی کنید که آخرین نسخه‌ی پایدار همراه با به‌روزرسانی Creators است.

روی دکمه‌ی «Update Now» کلیک کنید تا ابزار به‌روزرسان، آپدیت Creators را دانلود و روی سیستم شما نصب کند. در حین دانلود به‌روزرسانی جدید می‌توانید همچنان از سیستم خود استفاده کنید یا حتی در صورت دلخواه این برنامه را به نوار وظیفه بفرستید.

 Windows 10’s Creators Update

با این کار پیش از اینکه مایکروسافت این به‌روزرسانی را برای دستگاه شما آماده کند، آن را نصب کرده‌اید؛ پس ممکن است با مشکلاتی در بخش سخت‌افزار یا نرم‌افزار دستگاه برخورد کنید. البته اگر مشکل به وجود آید، در زمانی که به‌روزرسانی برای دستگاه شما آماده شود، حل خواهد شد. در هر صورت اگر مشکل جدی پیش آمد و بخشی از سیستم عامل به‌صورت درست کار خود را انجام نداد، می‌توانید دوباره به به‌روزرسانی Anniversary بازگردید و در زمان عرضه‌ی رسمی به‌روزرسانی Creators، آن را دانلود و نصب کنید. مایکروسافت معمولا این به‌روزرسانی را طی چندین ماه برای دستگاه‌های مختلف ارسال می‌کند تا در صورت گزارش هر مشکل، آن را پیش از انتشار رسمی رفع کند.

دریافت سریع‌تر به‌روزرسانی‌ها با Insider Preview

 Windows 10’s Creators Update

اگر در حال استفاده از برنامه Insider Preview برای دریافت ساخت‌های جدید ویندوز ۱۰ هستید، اکنون زمان مناسبی است تا این برنامه را پشت سر بگذارید. اگر در دوره‌ی سریع به‌روزرسانی‌ها باشید (Fast ring)، مایکروسافت به‌زودی نسخه‌های غیر پایدار از به‌روزرسانی‌های بعدی ویندوز ۱۰ را برای شما ارسال می‌کند. بنابراین بهتر است به دوره‌ی کند به‌روزرسانی (Slow Ring) یا Release Preview بازگردید یا حتی برنامه‌ی Insider Preview را فعلا ترک کنید. برای انجام این کار به تنظیمات بروید و در بخش به‌روزرسانی و امنیت، تنظیمات برنامه Insider Preview را برای به‌روزرسانی Creators تغییر دهید.

بهترین کار، انتخاب Release Preview است تا نسخه‌های پایدارتری از دوره‌ی سریع یا کند به‌روزرسانی‌ها در اختیار داشته باشید.

[ad_2]

منبع


[ad_1]

مایکروسافت اعلام کرده است که به‌روزرسانی Creators به‌صورت رسمی در تاریخ ۱۱ آوریل یا ۲۲ فروردین ماه منتشر می‌شود؛ اما کاربران می‌توانند از امروز این به‌روزرسانی را از وب‌سایت مایکروسافت دانلود و ویندوز ۱۰ خود را آپدیت کنند. تنها کاری که لازم است برای دانلود به‌روزرسانی Creators انجام دهیم، مراجعه به وب‌سایت مایکروسافت و کلیک روی کلید Update Now است. در ابتدا Update Assistant ویندوز ۱۰ اجرا و سپس دانلود به‌روزرسانی آغاز می‌شود. دستیار به‌روزرسانی مایکروسافت بعد از چک کردن فایل‌های دانلودشده، نصب به‌روزرسانی را آغاز می‌کند.

به‌روزرسانی Creators قابلیت‌های متعددی در اختیار کاربران قرار می‌دهد که از جمله‌ی آن می‌توان به Game Mode برای افزایش بهره‌وری سیستم، استریم زنده‌ با نام Beam و قابلیت تصویر در تصویر اشاره کرد. ضمنا مایکروسافت در این به‌روزرسانی تنظیمات حریم خصوصی را نیز بیش از پیش بهبود داده است.

از جمله‌ی دیگر تغییرات اعمال‌شده باید به بهبود عملکرد و افزایش امنیت مرورگر اج، حالت شب برای کاهش نور نمایشگر و امکان قفل کردن ویندوز با استفاده از ویندوز هلو در گوشی هوشمند اشاره کرد. مایکروسافت همچنین در این به‌روزرسانی نرم‌افزار سه‌بعدی Paint را نیز اضافه کرده که برای رقابت با محصولی نظیر Blender توسعه یافته است.

[ad_2]

منبع


Page 1 of 2712345...1020...Last »

Themetf